Det Sker i Øster Hassing
-
fre23jun201717:30Sportspladsen
Der vil være åbent i teltet fra kl. 17.30 til fællesspisning. Man medbringer egen mad – vi tænder et par grill.
Baren er åben, så der kan købes en forfriskning og andet godt.
Bålet tændes ca. 20.30 -
lør19aug201715:00 - 24:00Sportspladsen
Sommerfesten er skyllet væk. Festen er desværre aflyst, men vi kommer igen.
-
fre29sep201719:30Forsamlingshuset
Vi afholder Øl Smagning i Forsamlingshuset. fredag d. 29 sep. Hvor vi forbesøg af Morten fra Vin-Gaven i Vodskov. Temaet for denne aften bliver Nordjylland rundt. Så vi kommer et smut forbi 8-10 forskellige special øl, af 5 forskellige øltyper. Som er fordelt udover mindes 6 nordjyske bryggerier.
-
lør04nov201718:00 - 24:00Forsamlingshuset
Traditionen tro afholder vi også i år vores populære julefrokost. En aften med den gode julebuffet og en festlig stemning. Vi åbner dørene kl 17.30. Maden kommer på omkring kl 18.00. Senere på aften spiller Jacob op til dans.
Vi håber at vi som de forgående år, kan få en rigtig hyggelig aften
Menu'n [read more...]
-
fre01dec2017På pladsen foran forsamlingshuset
I år tændes juletræet, så det kan stå og sprede en hyggelig stemning hele december måned
16.30 – Der inviteres til at synge et par julesalmer i Ø. Hassing kirke – i forbindelse med udlevering af ’Fredslyset’, hvor man kan komme med sin flagermuslygte/olielampe og få dem tændt ved ’Fredslyset’, Sct. [read more...]